ЗБІРКА АЛГОРИТМІВ ТА ПЕРЕЛІКІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ ЧАСТИНА 2. ВИДАЧА СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ

Свідоцтво про право на спадщину видається на підставі заяви спадкоємців, які прийняли спадщину, після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини, а у випадках, передбачених частиною другою статті 1270, статтею 1276 Цивільного кодексу України, — не раніше зазначених у цих статтях строків (п. 4.9 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, далі — Порядок).

Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена (п. 4.10 глави 10 розділу ІІ Порядку).

Відповідно до п. 4.11 глави 10 розділу ІІ Порядку для спадкоємця, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, заява про видачу свідоцтва про право на спадщину є первинним документом, на підставі якого заводиться спадкова справа. При цьому нотаріус має виконати всі дії, які передбачені цим Порядком.

Якщо спадкова справа ще не заведена, нотаріус заводить спадкову справу за попередньо наведеним алгоритмом з урахуванням того, що строк для прийняття спадщини сплив, коло спадкоємців вже не може бути змінене (окрім як за згодою спадкоємців, що прийняли спадщину, або за рішенням суду), ті, хто спадщину прийняв, вже не можуть відмовитись від прийняття спадщини тощо.

Розглянемо алгоритм дій нотаріуса при видачі свідоцтва про право на спадщину за умови, що подані всі необхідні документи для оформлення спадкових прав (у тому числі отримані відповіді на запити, якщо вони видавались).

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті