ДЕТЕКТИВНА НОТАРІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Нотаріат — це особливий суспільний інститут. Нотаріус — це особа, яка відповідає за життя фізичної особи або юридичної особи в документах. Через один неправильно оформлений документ купа грошових і часових втрат починає переслідувати особу й змінювати її життя.
На нотаріуса покладена відповідальність приймати рішення щодо вчинення нотаріальної дії за наявності законодавчого хаосу та підроблених документів, а також відсутності належної роботи електронних реєстрів.
Але нотаріат є найбільш стабільним та майже незмінним інститутом, оскільки завдання нотаріату — здійснювати безспірні дії.
Як працює нотаріус у сучасних реаліях? Коли світ навколо постійно змінюється, коли держава реалізує реформу за реформою, і відповідно змінює законодавство. Коли в державі є населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, внаслідок чого втрачено архів. Коли є особи, які досить вправно користуються прогалинами в законодавстві, аби заволодіти чужим майном.
Від якості роботи нотаріуса залежить функціонування цивільних та господарських правовідносин. Адже нотаріус у сьогоднішніх законодавчих умовах повинен здійснювати свою основну функцію, яка полягає, насамперед, у захисті права власності та інших прав громадян та місію, яка полягає в тому, щоб не було суперечок між людьми. Нотаріус сприяє досягненню завдань правосуддя шляхом запобігання виникненню судових спорів за допомогою попередження порушень цивільних прав та інтересів громадян, нотаріус виконує функцію медіатора при видачі спадщини та здійснює позасудовий захист приватної власності.
Якщо ми звернемось до Закону України «Про нотаріат» (далі — Закон), то ми зрозуміємо всю повноту відповідальності, яку покладено на цю професію. Це не просто юрист і не просто особа, яка посвідчує права або факти. Нотаріус не просто ставить підпис та печатку на документі. Нотаріус — це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність, зокрема, посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

МАРИНА ЗЄНІКОВА отримати повну версію статті