ЛИСТ ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛЯННЯ ЮСТИЦІЇ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

31.01.2018 № 2433/02-22                                                      Державним та приватним нотаріусам

                                                                                                   м. Харкова та області

На №____       від       ______

На виконання доручення Міністерства юстиції України від 23.01.2018 № 35/19.6‑32/18, Головне територіальне управління юстиції у Харківській області направляє лист Держфінмоніторингу від 12.12.2017 № 4633/0340-06-5 з інформацією, викладеною в Публічній заяві FATF від 03.11.2017.

Інформація направляється нотаріусам для відома та використання в роботі.

Додаток: на 6 аркушах.

Начальник управління          Т.П. Єгорова

Публічна заява FATF — 3 листопада 2017 року

Буенос-Айрес, 3 листопада 2017 року — Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) — це світова організація, яка встановлює стандарти в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Для захисту міжнародної фінансової системи від ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму і з метою заохочення підвищення рівня додержання стандартів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, FATF визначила юрисдикції, які мають стратегічні недоліки, та співпрацює з ними з метою усунення виявлених недоліків, що становлять ризик для міжнародної фінансової системи.

Юрисдикції, щодо яких FATF закликає своїх членів та інші юрисдикції застосовувати контрзаходи з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які несе КНДР

Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР)

У FATF залишаються занепокоєння щодо нездатності КНДР усунути значні недоліки режиму протидії відмивання коштів та боротьби з фінансуванням тероризму (ПВК/ФТ) та серйозну загрозу, яку вона становить для цілісності міжнародної фінансової системи. FATF закликає КНДР до невідкладного та чіткого усунення недоліків у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Більше того, FATF є занепокоєним загрозою, спричиненою незаконною діяльністю КНДР, що відносяться до розповсюдження зброї масового знищення та його фінансування.

FATF підтверджує свій заклик від 25 лютого 2011 року до країн-членів та всіх юрисдикцій рекомендувати своїм фінансовим установам приділяти особливу увагу діловим відносинам та операціям з КНДР, включаючи компанії та фінансові установи КНДР, та тих, хто діє від їх імені. Окрім підвищеної уваги, FATF закликає країни-члени та всі юрисдикції застосовувати ефективні контрзаходи та цільові фінансові санкції відповідно до діючих резолюцій Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй з метою захисту своїх фінансових секторів від загроз відмивання коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення, які несе КНДР. Юрисдикції також повинні здійснити необхідні заходи для закриття діючих на їх територіях філій, відділень та представництв банків КНДР та припинення кореспондентських відносин з банками КНДР, якщо таке вимагається відповідними резолюціями РБ ООН.

Головне управління юстиції у Харківській області Міністерства юстиції України отримати повну версію статті