ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСІВ ОСІБ НА РІШЕННІ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ УПРАВЛІННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ (ПРОТОКОЛ)

Питання засвідчення справжності підписів осіб на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи (протокол) та необхідності юридичного аналізу наданого документа, не зважаючи на простоту, залишається достатньо актуальним та недостатньо врегульованим у нотаріальній практиці.

2 листопада 2016 року набув чинності Закон України від 06.10. 2016 № 1666‑VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».

Вказаним Законом було внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» з метою додаткового регулювання відносин, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і, поряд з іншим, встановлено вимоги по оформленню документів, що подаються для здійснення такої реєстрації.

Зокрема, у ст. 15 цього Закону зазначено, що рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі,
викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.

Оскільки найчастіше стосовно засвідчення справжності підписів на рішенні уповноваженого органу юридичної особи звертаються щодо господарських товариств та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), їм і пропоную приділити відповідну увагу.

Уповноваженим органом управління юридичної особи, господарського товариства/ОСББ, як правило, є загальні збори учасників/акціонерів/співвласників.

Так, ст. 58 Закону України «Про господарські товариства», визначає, що вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників.

Питання засвідчення справжності підписів осіб на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи (протокол) та необхідності юридичного аналізу наданого документа, не зважаючи на простоту, залишається достатньо актуальним та недостатньо врегульованим у нотаріальній практиці.2 листопада 2016 року набув чинності Закон України від 06.10. 2016 № 1666‑VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».Вказаним Законом було внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» з метою додаткового регулювання відносин, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і, поряд з іншим, встановлено вимоги по оформленню документів, що подаються для здійснення такої реєстрації.Зокрема, у ст. 15 цього Закону зазначено, що рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі,викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.Оскільки найчастіше стосовно засвідчення справжності підписів на рішенні уповноваженого органу юридичної особи звертаються щодо господарських товариств та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), їм і пропоную приділити відповідну увагу.Уповноваженим органом управління юридичної особи, господарського товариства/ОСББ, як правило, є загальні збори учасників/акціонерів/співвласників.Так, ст. 58 Закону України «Про господарські товариства», визначає, що вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників.

 

Вікторія Бабенко отримати повну версію статті