ВИТЯГ АБО ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА — ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ ЗМІН ДО ДРРП

З 01.01.2015 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження» від 24.12.2014 № 722, якою затверджено:

Порядок доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки, нотаріусів, адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Порядок надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

При підготовці до посвідчення правочинів про відчуження або заставу нерухомого майна, видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом перевіряється відсутність заборони відчуження або арешту майна за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тому нас як нотаріусів насамперед цікавить Порядок доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки, нотаріусів, адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Порядок доступу до ДРРП).

Указаний Порядок було затверджено Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог ч. 3 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV:

«Стаття 28. Надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру прав

(Витяг)

1. Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою та загальнодоступною.

<.…>

3. Для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, адвокатів, нотаріусів інформація з Державного реєстру прав у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб’єктом права чи за об’єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису.  Порядок доступу до Державного реєстру прав визначається Кабінетом Міністрів України.

<….>

5. Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, є офіційною та використовується відповідно до законодавства.

(стаття 28 із змінами, внесеними згідно із Законами від 04.07.2012 № 5037-VI, від 10.10.2013 № 641-VII, від 16.04.2014 № 1219‑VII, від 13.05.2014 № 1253-VII у редакції Закону від14.10.2014 № 1701-VII)

ВЕЛИЧКО Оксана отримати повну версію статті