ЩО БУДЕ ПРЕДМЕТОМ ПРАВОЧИНУ ЗА ДОГОВОРОМ ДАРУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО ВКЛАДУ (ДЕПОЗИТУ)?

Сьогодні у багатьох банках України існують фінансові проблеми, багато людей мають депозити у цих банках, але можливості забрати їх немає.

Усе частіше постає питання: як скористатися правом подарувати частину свого вкладу третій особі? Люди звертаються до нотаріусів за оформленням договору дарування.

Які труднощі можуть виникнути у нотаріуса при оформленні такого договору дарування? Здається, жодні. Але найбільш спірне питання у нотаріусів: що буде предметом правочину?

Предметом договору дарування може бути будь-яке майно (як індивідуально визначені речі, так і речі, визначені родовими ознаками), не вилучене з товарообороту і яке може бути у власності особи, якій воно дарується. Відповідно до ст. 718 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) предметом договору дарування можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути у нього в майбутньому.

Частиною 5 ст. 719 ЦК України встановлено письмову форму та обов’язкове нотаріальне посвідчення щодо договору дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

До валютних цінностей згідно зі ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» належить валюта України — грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет і в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших фінансових установах на території України.

Оксана ЛЄЩЄНКО отримати повну версію статті