ПОДАТКИ У 2017 РОЦІ — СТАВКИ, КОЛИ ТА СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ. ЗМІНИ В ОПОДАТКУВАННІ В 2018 РОЦІ

Закінчився ще один податковий рік — 2017-й. Здано статистичні звіти, підраховано дохід та витрати. Настав час платити податки.

Загалом приватні нотаріуси зобов’язані сплачувати:

податок на доходи фізичних осіб;

військовий збір;

єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

І

Нотаріуси подають податкову декларацію за результатами звітного року до 1 травня 2018 року за їх податковою адресою.

Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби (п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України (далі — ПК).

З 1 січня 2018 року у нас знову нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Суттєвих змін до форми декларації в час­тині заповнення самозайнятими особами не внесено, тому при заповненні можна скористатися порадами, які були надані в статті «Декларування доходів приватними нотаріусами за 2016 рік» (див. «Мала енциклопедія нотаріуса», 2017, № 1, с. 65–75).

Декларація передбачає зазначення вартості документально підтверджених витрат, пов’язаних з господарською діяльністю. Варто зазначити, що відповідно до п. 178.3 ст. 178 ПК до витратної частини нотаріуса зараховуються витрати, які необхідні для провадження певного виду незалежної професійної діяльності, на відміну від п. 177.2 ст. 177  ПК, який пов’язує витрати підприємця безпосередньо з його господарською діяльністю.

Податкова декларація передбачає розподіл витрат на категорії:

вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, для використання при провадженні незалежної професійної діяльності;

інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг,

витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату.

Олена Самощенко отримати повну версію статті