ПАМ’ЯТКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ВИТЯГІВ З ЕЛЕКТРОННИХ РЕЄСТРІВ НА ЗАПИТ ОСІБ

Кожного разу, коли звертаються за витягом з будь-якого з електронних реєстрів, що знаходяться у веденні нотаріуса, ми замислюємось, згадуємо процедуру, плату та інші особливості отримання витягу з кожного реєстру, шукаємо нормативно-правові акти, що регулюють такі питання тощо. В одному матеріалі я зібрала особливості отримання витягів з реєстрів, що знаходяться у веденні нотаріуса, у вигляді таблиці та більш докладно у тексті статті.
Таблиця зі скороченою інформацією щодо витягів з електронних реєстрів наведена в додатку 5.

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ОБТЯЖЕНЬ РУХОМОГО МАЙНА

Хто може отримати
Будь-яка фізична чи юридична особа має право на отримання витягу про наявність чи відсутність запису в Реєстрі про обтяження, зміну обтяження, відступлення прав на предмет обтяження, передачу, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної (у разі застави повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об’єктів). Для цього реєстратору подається відповідна заява (п. 28 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 830, далі — Порядок № 830 ).
Плата
0,03 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 830). Плата за внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запису, а також змін і додаткових відомостей до запису та надання інформації із зазначеного Реєстру справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або надаються відомості з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, та округлюються до найближчих 10 гривень. У 2018 році плата становить 50,00 грн.

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті