ПАМ’ЯТКА ЩОДО ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ З ЕЛЕКТРОННИХ РЕЄСТРІВ НА ЗАПИТ ОСІБ

Кожного разу, коли звертаються за витягом з будь-якого з електронних реєстрів, що знаходяться у веденні нотаріуса, ми згадуємо процедуру, плату та інші особливості отримання витягу з кожного реєстру, шукаємо нормативно-правові акти, що регулюють такі питання тощо.

На допомогу нотаріусам у цій статті розглянуто особливості отримання інформації з реєстрів, що знаходяться у веденні нотаріуса — докладно у тексті статті та коротко у вигляді таблиці.

Заяви (заявки, запити) на видачу витягів з єдиних та державних реєстрів, на нашу думку, не підлягають реєстрації у Журналі вхідної кореспонденції, оскільки реєструються у самих реєстрах нотаріусами як Реєстраторами.

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ОБТЯЖЕНЬ РУХОМОГО МАЙНА

Хто може отримати. Будь-яка фізична чи юридична особа має право на отримання витягу про наявність чи відсутність запису в Реєстрі про обтяження, зміну обтяження, відступлення прав на предмет обтяження, передачу, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної (у разі застави повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об’єктів). Для цього реєстратору подається відповідна заява (п. 28 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 830, далі — Порядок № 830).

Плата. 34 грн. (згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 830).

Параметри запиту. Зазначається одна з таких відомостей:

реєстраційні дані предмета обтяження;

для юридичної особи — боржника — найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код;

для фізичної особи — боржника — прізвище, ім’я та по батькові, постійне місце проживання та ідентифікаційний номер.

Порядок видачі. Реєстратор протягом двох робочих днів після реєстрації заяви видає витяг чи приймає рішення про відмову в його видачі із зазначенням причини (п. 33 Порядку № 830).

Кількість примірників. Один примірник, що видається заявнику або надсилається йому поштою.

Інше. Запит та квитанція про оплату зберігаються у справі 01-09 «Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо внесення відомостей до Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України та надання інформації за даними Єдиних та Державних реєстрів».

ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ

Хто може отримати.  Скорочені витяги з Єдиного реєстру видаються Реєстратором та Адміністратором на письмовий запит будь-яких фізичних та юридичних осіб, складений за формою, наведеною у додатку 3 до Положення про Єдиний реєстр довіреностей, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.12.2006 № 111/5, далі — Положення про Єдиний реєстр довіреностей  (п. 3.2 Положення про Єдиний реєстр довіреностей).

Повні витяги з Єдиного реєстру видаються: Реєстратором — на письмовий запит (додаток 3) нотаріусів, осіб, щодо яких вчинялась нотаріальна дія, суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв’язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, а також Міністерства юстиції України, головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених чинним законодавством України (п. 3.3 Положення про Єдиний реєстр довіреностей).

Отже, на запит особи скорочений витяг може бути виданий будь-якій фізичній або юридичній особі, а повний витяг — на запит особи, щодо якої вчинялась нотаріальна дія, або компетентним органам, у зв’язку із здійсненням ними повноважень.

Плата. Згідно з п. 4 наказу Міністерства юстиції України від 28.12.2006 № 111/5 «Про запровадження Єдиного реєстру довіреностей та внесення змін і доповнень до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України»:

за перевірку справжності довіреності (у тому числі дубліката довіреності) за даними Єдиного реєстру довіреностей, не пов’язану з вчиненням нотаріальних дій, з видачею про це повного витягу — у розмірі тридцяти чотирьох гривень;

за перевірку справжності довіреності (у тому числі дубліката довіреності) за даними Єдиного реєстру довіреностей, не пов’язану з вчиненням нотаріальних дій, з видачею про це скороченого витягу — у розмірі двадцяти п’яти гривень п’ятдесяти копійок.

Згідно з п. 5.5 Положення про Єдиний реєстр довіреностей відомості з Єдиного реєстру надаються безкоштовно на письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і слідства — у зв’язку з кримінальними, цивільними господарськими або адміністративними справами, що перебувають у їх провадженні, а також Міністерству юстиції України, головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласним, містах Києві та Севастополі, районним, міським (міст обласного значення), міськрайонним управлінням юстиції, у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених чинним законодавством України.

За перевірку довіреності для вчинення нотаріальної дії плата не передбачена.

Параметри запиту. Пошук інформації в Єдиному реєстрі здійснюється за однією з таких відомостей (п. 3.5 Положення про Єдиний реєстр довіреностей):

серією та номером спеціального бланка нотаріальних документів, на якому викладено текст довіреності (її дубліката);

датою та номером запису в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

прізвищем, ім’ям та по батькові (за наявності) або найменуванням довірителя чи її представника — на письмові запити нотаріусів, а також суду, прокуратури, органів дізнання і слідства у зв’язку з кримінальними, цивільними господарськими або адміністративними справами, що перебувають у їх провадженні;

ідентифікаційним номером у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів або ідентифікаційним кодом у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України особи, яка видала довіреність, або її представника — на письмові запити тільки для повного витягу особам, що мають право на його отримання.

відомостями щодо реєстраційного номера транспортного засобу — тільки для повного витягу особам, що мають право на його отримання;

реєстраційним номером довіреності (дубліката довіреності) в Єдиному реєстрі.

Порядок видачі. Витяги з Єдиного реєстру засвідчуються підписом та печаткою Реєстратора або Адміністратора (п. 3.4 Положення про Єдиний реєстр довіреностей).

Документи Єдиного реєстру виготовляються без використання спеціальних бланків документів реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України (п. 4.2 Положення про Єдиний реєстр довіреностей).

Кількість примірників. Витяги з Єдиного реєстру виготовляються в двох примірниках, один з яких залишається у справах Реєстратора, а другий надається заявнику (п. 3.6 Положення про Єдиний реєстр довіреностей).

Інше. Заява, квитанція про оплату та другий примірник витягу зберігаються у справі 01-09 «Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо внесення відомостей до Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України та надання інформації за даними Єдиних та Державних реєстрів».

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті