ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ З UNITY BASE (UB)

Загальні особливості

Щоб зайти в нову версію, необхідно змінити АРМ «Нотаріус» на АРМ «Державний реєстратор прав».

За свідченням інженерів НАІС у 95% випадків, з яких нотаріуси звертаються до інженерів, проблеми вирішуються таким чином:

ctrl+shift+del, у вікні, що з’явилось, відмітити перші 4 дії — OK (це чищення кешу в персональному комп’ютері);

в UB, коли з’являється віконце з повідомленням про помилку, натиснути на свій логін (праворуч зверху) — Дані, що збережено — очистити локальне сховище.

В UB, якщо почали заповнювати поле, а потім згадали, що його заповнювати не треба, очистити його можна тільки таким чином: виділити текст, натиснути праву кнопку миші — очистити виділене. Так само очищується поле, якщо воно автоматично заповнене в реєстрі, однак нотаріус не вважає за потрібне його заповнювати.

Не обов’язково користуватись трикутниками в кінці поля, щоб розвернути поле, достатньо натиснути на назву один раз.

Вставити з текстового файлу: поєднання клавіш Ctrl+С (копіювання тексту) — перехід в UB: Ctrl+V (вставка в поле). Або, якщо клавіатура повна (з калькуляторними клавішами праворуч) на правій частині клавіатури, копіюємо текст поєднанням клавіш «Ctrl+Insert» та вставляємо текст — «Shift+Insert».

Відміна останньої операції — в блоці «Виконати дію» в заяві.

Налаштування сканера (див. докладно в пункті про реєстрацію заяви) треба зробити заздалегідь, бо треба закривати UB і заходити знову.

Якщо при відкритті розділу на будинок, господарські будівлі та споруди внести в поле «Опис майна», цей опис не буде відображений в Інформаційній довідці. При цьому додаткові відомості при реєстрації права власності в Інформаційній довідці відображаються. Інженери пропонують вносити опис у складові частини майна, однак це не зовсім вірно, адже поле «складові частини майна» призначене для майнових комплексів або домоволодіння, що складається з декількох будинків.

Виправлення в реєстрах здійснюємо, якщо було допущено помилку, а зміни — у разі якщо це потрібно юридично, наприклад, внаслідок реконструкції, зміни прізвища, виявлення помилки після закінчення реєстраційних дій тощо.

Те, що UB постійно «засинає» — це не випадковість, а особливе завдання від Міністерства юстиції України, щоб він виключався у разі, якщо його не використовують для запобігання махінаціям (навіщо?!).

У дереві в блоці «Реєстрація та обробка заяв» є операції «пошук заяв на попередню реєстрацію» та «черга заяв на попередню реєстрацію» — це пілотний проект, що працює лише в декількох областях, призначений для того, щоб агрофірми надсилали такі попередні заяви реєстраторам, з якими укладуть договори, для попередньої перевірки, чи всі подані документи. Якщо реєстратора все влаштовує, він запрошує представника агрофірми для подання заяви про державну реєстрацію в загальному порядку.

При пошуку та реєстрації необхідно звертати увагу, що реєстр не пропустить далі у разі, якщо буде стояти пробіл на початку тексту, в кінці тексту або два пробіли між словами.

До реєстру постійно вносяться нові назви вулиць. При цьому в розділах, що відкриті на старе найменування, автоматичних змін не буде. Назву вулиці у відкритому розділі треба змінювати через заяву про внесення змін.

Алгоритм реєстрації (не змінився)

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті