НОВА ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ У РАЗІ ЗМІНИ СКЛАДУ УЧАСНИКІВ ТОВ/ТДВ ЧИ ЗМІНИ РОЗМІРУ СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755, у новій редакції (далі — ЗУ «Про державну реєстрацію») у день проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру (далі — ЄДР), пов’язаних:
а) із зміною складу учасників товариства,
б) або зміною розмірів їхніх часток,
суб’єкт державної реєстрації повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) виписку з ЄДР:
1) заявнику,
2) товариству,
3) особам, які були зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства до проведення реєстраційної дії,
4) та особам, які зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства після проведення реєстраційної дії.
Якщо суб’єкту державної реєстрації відома електронна пошта осіб, яким надсилається ця виписка, він у той самий день додатково надсилає копію виписки зазначеним особам електронною поштою.
Згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 36 ЗУ «Про державну реєстрацію», якщо відповідно до частини четвертої статті 25 Закону певним особам має надсилатися виписка з Єдиного державного реєстру, розмір адміністративного збору збільшується на добуток 0,01 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та кількості таких осіб.
Є певне двояке прочитання вказаної норми. Адже заявник — це завжди або новий, або старий учасник. Чи отримує він у такому випадку дві виписки? А якщо від нового учасника діє представник за довіреністю, чи отримає він окрему виписку? Крім того, якщо особа, яка є учасником, не передає частку, то вона є у складі і старих учасників, і нових, — чи потрібно надсилати їй 2 виписки в такому разі?

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті