НОТАРІУСУ­РОБОТОДАВЦЮ: ОНОВЛЕНО ПОРЯДКИ НАРАХУВАННЯ ЛІКАРНЯНИХ ТА ДЕКРЕТНИХ

З 1 січня 2015 року відбулися зміни у питаннях соціального страхування від нещасних випадків та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Протягом поточного року планується замість двох фондів (Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) утворити один новий фонд — Фонд соціального страхування України (ФСС). Цю сферу соціального страхування з 1 січня регламентує новий закон — Закон про соцстрахування[1].

На момент підготовки номера до друку новий ФСС так і не створений, але для нотаріусів-роботодавців, у яких працюють наймані працівники, чи самі нотаріуси додатково добровільно страхуються (платять єдиний внесок «за себе» не 34,7%, а більшу ставку), є нововведення у розрахунку лікарняних та декретних. І причина у прийнятті Кабміном наприкінці червня 2015 року двох постанов:

1)      постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266» від 26.06.2015 № 439 — у новій редакції викладено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок № 1266);

2)      постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця» від 26.06.2015 р. № 440 — замість Порядку № 439[2] затверджує новий Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця (далі — Порядок № 440).

Порядок № 1266 революційно змінює порядок розрахунку виплати у разі хвороби працівників, вагітності та пологів. А ось механізм отримання виплат не змінено. Змінено лише розрахунок суми виплат та відсоток середньої зарплати для оплати перших п’яти днів (нові норми Порядку № 440).



[1]    Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в редакції від 28.12.2014 № 77-VIII.

 

[2]    Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 439.

 

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті