НАУКОВО­ПРАКТИЧНИЙ ВИСНОВОК ЩОДО ПРОЦЕДУРИ ОБРАННЯ ДЕЛЕГАТІВ НА З’ЇЗД НОТАРІУСІВ УКРАЇНИ ТА ОБРАННЯ ДО КЕРІВНИХ ОРГАНІВ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ

Стаття 16 Закону України «Про нотаріат» закріплює засади професійного самоврядування нотаріусів, яке здійснюється через Нотаріальну палату України (далі — НПУ) та її органи, на засадах обов’язковості членства нотаріусів. Відповідно до ч. 6 вказаної статті членами НПУ на добровільних засадах можуть бути особи, які отримали свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. При цьому діяльність НПУ здійснюється відповідно до законодавства та її статуту (ч. 3 ст. 16 Закону України «Про нотаріат»).

 Таким чином, законодавство розмежовує поняття «нотаріус» і «особа, яка отримала свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю».

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про нотаріат» нотаріус — це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність. Особа вважається такою, що здійснює нотаріальну діяльність, якщо вона призначена на посаду державного нотаріуса або завідуючого державною нотаріальною конторою Головним  управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці  Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (ст. 17 Закону України «Про нотаріат»), або зареєструвала приватну нотаріальну діяльність та отримала реєстраційне посвідчення, видане Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (ст. 24 Закону України «Про нотаріат»).

Як уже було зазначено, членство нотаріусів в НПУ є обов’язковим (ч. 5 ст. 16 Закону України «Про нотаріат»).

Це означає, що

Ганна КРУШЕЛЬНИЦЬКА отримати повну версію статті