«ДОВГООЧІКУВАНА» ВІЗА В УКРАЇНІ

Реалії сьогодення змушують Україну бути більш гнучкою та відкритою для світу. Вдалий економічний розвиток країни супроводжується залученням фахівців різних сфер діяльності із світовим досвідом, а також врегулюванням чинного законодавства для створення привабливого ринку для іноземних інвесторів. Такі країни, як Індія, Марокко, Туркменістан, Китай, Єгипет, Нігерія, Іран, Йорданія, Алжир, Ліван, Гана, з якими передбачено візовий режим поїздок в Україну, потрапили у рейтинг країн за кількістю отриманих довгострокових віз типу D у нашій державі. Також велика кількість працівників іноземних компаній, представництва яких зареєстровані в Україні, є громадянами безвізових країн, таких як Туреччина, США, Ізраїль, Польща, які також потрапили у вищевказаний рейтинг (джерело у вигляді таблиці: https://tabsoft.co/2CYztO6). Поповнити перелік безвізових країн може і Республіка Корея після зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Послом Республіки Корея Квон Кі Чангом, на якій обговорювалося це питання, а також перспективи торговельно-економічної та інвестиційної співпраці (джерело: телеграм-канал «Команда Зеленського»). Крім того, зазвичай головний склад дирекції будьякої міжнародної компанії сформований з іноземців, які є цінними кадрами, направленими в Україну для контролю та підтримки основної цілі діяльності компанії.

Отже, працевлаштування та ведення бізнесу є основною підставою отримання віз типу D. Для початку роботи в Україні іноземні працівники отримують дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, що є одним із необхідних документів для отримання вищевказаної візи. Які ж проблеми можуть виникати в іноземців та осіб без громадянства, які вирішили працювати в Україні при отриманні віз та які зміни були внесені?

Скажімо так, зміни відбуваються. Раніше віза типу D була разова, наразі віза багаторазова зі строком дії 90 днів. Проте процедура отримання всіх необхідних документів за останні роки є задовільною. Наприклад, у червні 2018 року відбулися зміни у міграційному законодавстві, які стали причиною пропущення строків для звернення іноземцями до органів Державної міграційної служби України (далі — ДМС) для продовження строку дії посвідок на тимчасове проживання в Україні їм та членам їх сімей і термінового виїзду з метою отримання відповідних віз. До того ж, зараз іноземний працівник має особисто звертатися до органів ДМС для подачі документів з метою отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні та для отримання вже оформленої посвідки у вигляді картки. На цьому його знайомство з реаліями працевлаштування в Україні не закінчується. Після отримання картки починається процедура оформлення документів для членів сім’ї іноземця, тобто отримання для них віз, посвідок на тимчасове проживання в Україні і реєстрація місця проживання в Україні.

Ірина Писанчин отримати повну версію статті