ДЛЯ ТОГО ЩОБ ІНШІ НЕ СУМНІВАЛИСЬ У НАШИХ ДІЯХ, МИ САМІ ПОВИННІ БУТИ В НИХ ВПЕВНЕНІ АБСОЛЮТНО

Для розуміння природи та порядку сплати Єдиного соціального внеску хочу запропонувати свою позицію.

1. Ціль сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Законодавство єдиний соціальний внесок не відносить до податків, оскільки Податковим кодексом визначений виключний перелік податків та зборів.

Відповідно до положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок — це консолідований страховий внесок, сплата якого є обов’язковою з метою забезпечення захисту, у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У випадку нотаріусів як осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, займаються незалежною професійною діяльністю, обов’язковим є тільки платіж на загальнообов’язкове пенсійне страхування. Всі інші види соціального страхування є добровільними.

У зв’язку з цим прошу звернути увагу, що особи, які забезпечують себе роботою самостійно, є застрахованими особами і страховиками відносно себе одночасно.

Це важливий момент для розуміння того, для чого ми сплачуємо єдиний соціальний внесок.

Отже, ми сплачуємо цей внесок для того, щоб забезпечити собі страховий стаж, оскільки страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування; за розміром своїх внесків формуємо базу для нарахування пенсійних виплат.

Тому не може поставати питання про те, чи з усієї суми доходу проводяться виплати, чи не з усієї.

Питання в тому, чи заплатили ми необхідний мінімум для зарахування місяця до загального стажу і чи обмежили ми максимум, для того щоб у майбутньому органи пенсійного фонду не витратили на нас більше грошей.

2. Статус платника єдиного соціального внеску

Людмила ГОСТАР отримати повну версію статті