Іпотека та експертна грошова оцінка земельної ділянки

В іпотечному договорі Банк пише, що в іпотеку передається житловий будинок та земельна ділянка, яка належить іпотекодавцю на праві власності (Державний акт), чи повинен, в цьому випадку, нотаріус витребувати експертну оцінку землі?
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про іпотеку» № 898 від 05.06.2003 року іпотекою є вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому цим Законом. Нерухомим майном є земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці і невід’ємно пов’язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Згідно з ч. 9 ст. 5 Закону України «Про іпотеку» вартість предмета іпотеки визначається за згодою між іпотекодавцем та іпотекодержателем або шляхом проведення оцінки предмета іпотеки відповідним суб’єктом оціночної діяльності у випадках, встановлених законом або договором. Закон України «Про оцінку земель» № 1378 від 11.12.2003 року містить вичерпний перелік випадків, коли проведення експертної грошової оцінки є обов’язковим, а саме:

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті