ЄДИНИЙ ВНЕСОК З НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ 2011 РОКУ

ВОЛОДИМИР МАРЧЕНКО,
приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу, шеф-редактор науково-практичного журналу «Мала енциклопедія нотаріуса», член Академії нотаріату України
ЄДИНИЙ ВНЕСОК З НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ 2011 РОКУ
ПРАВИЛА НАРАХУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ З ДОХОДІВ НОТАРІУСА
З 1 січня 2011 року внески до Пенсійного фонду України (далі — ПФУ) та фондів соцстрахування замінив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок). Порядок його справляння регламентує Закон України «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).
На виконання цього Закону ПФУ розробив ряд підзаконних актів щодо справляння єдиного внеску, головні з яких два:
1) Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена постановою правління ПФУ від 27.09.2010 р. № 21-5 (далі — Інструкція № 21-5) — визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску, нарахування і сплати фінансових санкцій органами ПФУ, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів;
2) Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою правління ПФУ від 08.10.2010 р. № 22-2 (далі — Порядок № 21-2) — встановлює порядок, строки подання звітності щодо єдиного внеску та їх форму.
ОБОВ’ЯЗКОВА СПЛАТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Нотаріуси як особи, які забезпечують себе роботою самостійно — займаються незалежною професійною діяльністю, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 і п.п. 2.1.4 Інструкції № 21-5 віднесені до платників єдиного внеску.
Для цілей застосування Закону № 2464 та Інструкції № 21-5 нотаріуси є страхувальниками.
Єдиний внесок з нотаріальної діяльності сплачується за ставкою 34,7% від бази.
Базою для справляння єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від нотаріальної діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.
При цьому:

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті