ФОРМУВАННЯ ПРАКТИКИ ЗНЯТТЯ ОБМЕЖЕНЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ

ОКСАНА МИРОНИК,
приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу
ФОРМУВАННЯ ПРАКТИКИ ЗНЯТТЯ ОБМЕЖЕНЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ
До нотаріуса звернувся власник майна (боржник за кредитним договором та іпотекодавець за договорами іпотеки) із заявою про вилучення записів з реєстру заборон відчуження нерухомого майна та з реєстру іпотек на підставі ухвали Господарського суду Київської області від 26.01.2010 р. про припинення права застави у зв’язку з розірванням кредитних договорів, вилучення записів з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна.
Нотаріус при вчиненні нотаріальних дій керується Законом України «Про нотаріат», Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус є реєстратором Єдиних та Державних реєстрів і для вчинення дій як реєстратор керується Положенням про Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Порядком ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Тимчасовим порядком державної реєстрації іпотек.
Так, розділ 2 Положення про Єдиний реєстр заборон відчуження нерухомого майна встановлює порядок унесення до Реєстру заборон відомостей про накладення (зняття) заборони та арештів на об’єкти нерухомого майна:
«2.1. Підставами для внесення до Реєстру заборон відомостей про накладення (зняття) заборони та арештів на об’єкти нерухомого майна є:
2.1.1. Накладення (зняття) державною нотаріальною конторою або приватним нотаріусом — Реєстратором заборони відчуження на об’єкти нерухомого майна.
2.1.2. Заява про реєстрацію (вилучення) обтяження об’єкта нерухомого майна (додатки 1–3), що подається:
державною нотаріальною конторою та приватним нотаріусом, які не є Реєстраторами, — у зв’язку з накладенням (зняттям) ними заборони відчуження на об’єкти нерухомого майна;
судами (крім третейських судів) і слідчими органами — у зв’язку з накладенням ними арешту на об’єкти нерухомого майна (звільненням з-під арешту);
органами державної виконавчої служби — у зв’язку з накладенням ними арешту на об’єкти нерухомого майна (звільненням з-під арешту)».
Відповідно до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна:

Оксана МИРОНИК отримати повну версію статті