УМОВИ ДОПУСКУ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ВИЇЗНИХ ТА ФАКТИЧНИХ ПЕРЕВІРОК

ОЛЕНА САМОЩЕНКО,
приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу
УМОВИ ДОПУСКУ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ВИЇЗНИХ ТА ФАКТИЧНИХ ПЕРЕВІРОК
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обов’язки платників податків та зборів, а також компетенцію контролюючих органів, повноваження й обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) органи державної податкової служби (далі — ДПС) мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Проведення документальної (крім камеральної) перевірки здійснюється в разі прийняття керівником органу ДПС рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки. Таке рішення оформлюється наказом. Відповідно до пунктів 77.4, 78.4, 79.2 Кодексу право на проведення документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Виключенням є тільки проведення фактичної перевірки. Відповідно до ст. 17 Кодексу платник податку має право бути присутнім під час проведення перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому Кодексом.
Допуск посадових осіб ДПС до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок здійснюється згідно зі ст. 81 Кодексу.
Посадові особи органу ДПС вправі приступити до проведення документальної виїзної (планової або позапланової) і фактичної перевірки за наявності підстав для її проведення та за умови пред’явлення направлення на проведення такої перевірки.
В направленні на проведення перевірки обов’язково зазначається:

Олена Самощенко отримати повну версію статті