СХОДИ ТА ҐАНОК ДО РОБОЧОГО МІСЦЯ (КОНТОРИ) ПРИВАТНОГО НОТАРІУСА — ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

ІВАН СКИБА,
приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу
СХОДИ ТА ҐАНОК ДО РОБОЧОГО МІСЦЯ (КОНТОРИ) ПРИВАТНОГО НОТАРІУСА — ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Багатьом із нас останнім часом доводилося вислуховувати наполегливі усні побажання з боку податківців про необхідність укладання договору оренди земельної ділянки, яка нібито розташована безпосередньо під сходами та ґанком приміщення робочого місця (контори) приватного нотаріуса, що розміщене у багато¬квартирному будинку.
Правовий аспект цієї проблеми, на мою думку, дістав чіткого та недвозначного врегулювання у нормативно-правових актах, а також у судовій практиці — судових рішеннях.
Земельний кодекс України регламентує правовий режим таких ділянок. Статтею 42 Земельного кодексу України встановлено, що земельні ділянки, на яких розташовані багато¬квартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
У листі Держкомзему від 26.05.2010 р. № 10046/17/4-10 належний орган виконавчої влади задекларував власну правову позицію: «…надати в оренду або у власність земельну ділянку для обслуговування вбудованого чи прибудованого приміщення в багатоповерховому будинку неможливо, оскільки неможливо створити об’єкт земельних відносин — земельну ділянку, не порушуючи єдиний комплекс нерухомого майна, — виділити приміщення будинку як окрему будівлю та надати йому окре¬му адресу, яка необхідна для визначення місця розташування земельної ділянки як складова поняття «земельна ділянка» .
Суперечливі новації Податкового кодексу України в частині справляння плати за землю підштовхнули податківців на певну активізацію в царині земельних відносин.
Мова йде про п. 287.7 ст. 287 Податкового кодексу України, яка опосередковано, на думку податківців, стосується і нас.

ІВАН СКИБА отримати повну версію статті