СПІВПРАЦЯ ПРИВАТНИХ НОТАРІУСІВ

ТЕТЯНА ТИМЧЕНКО
Приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу
СПІВПРАЦЯ ПРИВАТНИХ НОТАРІУСІВ
У цій статті ідеться про співпрацю приватних нотаріусів насамперед у рамках Закону України «Про нотаріат» (далі — Закон).
У ч. 3 статті 24 Закону України «Про нотаріат» передбачено, що до заяви про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності додається, зокрема, договір про співпрацю з іншим приватним нотаріусом, який надає заявнику відповідне приміщення, та його засвідчена копія. Стаття 25 цього Закону у вимогах до робочого місця приватного нотаріуса передбачає у ч. 2 п. 5, що «кількість кімнат у приміщенні, де знаходиться робоче місце (контора) приватного нотаріуса, не може бути меншою, ніж кількість приватних нотаріусів, які здійснюють нотаріальну діяльність у його межах».
Аналогічні вимоги до приміщень приватних нотаріусів містить також Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за їх дотриманням (далі — Положення) в абзацах 3, 5, 6 п. 3 та абз. 1 п. 4. Немає сенсу наводити текст цих пунктів, бо їх зміст зазначено в самому Законі.
Адже Закон та Положення передбачають можливість надання приміщень одним нотаріусом іншому для здійснення нотаріальної діяльності. У цьому випадку один нотаріус володіє необхідним приміщенням в межах нотаріального округу. Доступ до цього приміщення має бути зручним для відвідувачів: якщо воно розташовано в житловому будинку, вхід до приміщення повинен розташовуватися не вище другого поверху, кількість кімнат у приміщенні не може бути меншою, ніж кількість приватних нотаріусів, які здійснюють нотаріальну діяльність в його межах. Особи, які працюють з приватним нотаріусом за трудовим договором або цивільно-правовим, повинні бути забезпеченими окремою кімнатою. Для розташування архіву кожний з нотаріусів, які працюють разом, повинен мати відокремлені металеві шафи в таких місцях, до яких відвідувачі не зможуть безперешкодно підійти, або мати окремі, належно обладнані кімнати. Таким чином, приміщення приватних нотаріусів повинно складатися не менше ніж з двох кімнат, якщо нотаріуси працюють за змінами і мають технічний персонал, тобто один — не менше п’яти годин у першу зміну, другий також не менше п’яти годин у другу зміну, наприклад: І зміна — з 9 години до 14 години; ІІ зміна — з 14 години до 19 години. Нотаріуси можуть і суботу та неділю зробити робочими днями та працювати по черзі.
Інша річ, коли нотаріуси бажають

Тетяна Тимченко отримати повну версію статті