Реєстрація прав на нерухомість під загрозою

Останнім часом як в засобах масової інформації, так і шляхом надсилання регіональними філіями державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» листів на адреси підприємств бюро технічної інвентаризації, стали поширюватись відомості щодо покладення Указом Президента від 23.05.2005 року № 833 на ДП «Центр державного земельного кадастру» виключного права державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень та початку такої реєстрації зазначеним підприємством та його філіями. Це обумовлено виключно вільним трактуванням вищезазначеного Указу Президента України регіональними філіями державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» та не відповідає законодавству сьогодення, а лише дезінформує населення, нотаріусів, вносячи хаос у довіру громадян підприємствам БТІ.
Підприємства БТІ, які мають віковий досвід у галузі реєстрації нерухомості, і на сьогоднішній день виконують цей вид діяльності як основний, і надалі повинні продовжувати реєструвати нерухомість та права на неї, як це передбачено Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», який набув чинності 1 липня 2004 року.
Згідно з цим Законом в Україні має сформуватися єдиний Державний реєстр прав, який буде базуватись на даних державного обліку земельних ділянок усіх форм власності та розташованого на них іншого нерухомого майна, реєстрації речових прав на об’єкти нерухомого майна, їх обмежень та правочинів щодо нерухомого майна. Законом визначена система органів державної реєстрації прав. Цю систему будуть складати центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав – Держкомзем України, а також створена при ньому державна госпрозрахункова юридична особа з консолідованим балансом (центр державного земельного кадастру) та її відділення на місцях, які є місцевими органами державної реєстрації прав.
Але це не означає, що слід знехтувати вже зареєстрованими та гарантованими державою правами юридичних та фізичних осіб на нерухоме майно.
Не слід зневажливо ставитись і до надбання, яке було сформовано за багато років становлення української державності.
Перш ніж братись за діло, необхідно вивчити

Вадим Хоруженко отримати повну версію статті