[Про отримання доступу до Державного земельного кадастру в режимі читання] Щодо надання доступу до Державного земельного кадастру в режимі читання

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Головне управління юстиції у Київській області
Бориспільський районний нотаріальний округ
Приватний нотаріус
Кузьміченко Анатолій Петрович
вул. Червоноармійська, 6, м. Бориспіль, Київської області, 08300, Україна
тел/факс (04595) 6-05-15; тел. (04595) 6-05-20, e-mail: kuzmichenko@bigmir.net
10.04.2013 № 22/01-02 на № _____________
Адміністратору
Державного земельного кадастру-
державне підприємство «ЦДЗК»
______________________________________
вул. Народного Ополчення, 3, м. Київ, 03151
[Про отримання доступу до Державного
земельного кадастру в режимі читання]
Я, Кузьміченко Анатолій Петрович, приватний нотаріус Бориспільського районного нотаріального округу Київської області, є суб’єктом, який має намір отримати доступ до Державного земельного кадастру в режимі читання.
У відповідності до вимог абзацу 9 частини 1 статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року № 3614-VI; абзацу 4 пункту 187, пунктів 189-194 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051; абзацу 4 пункту 1.2, пункту 1.4, абзацу 5 пункту 2.1, пункту 3.3 Порядку адміністрування Державного земельного кадастру, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.12.2012 року № 836 прошу укласти зі мною договір про надання доступу до Державного земельного кадастру в режимі читання з використанням програмних засобів ДЗК з метою отримання витягів із зазначеного кадастру при здійсненні мною нотаріальних дій щодо земельних ділянок (крім посвідчення заповітів) за формою додатка 47 Порядку ведення Державного земельного кадастру.
В договорі прошу передбачити встановлення Адміністратором за кошти користувача на робочому місці нотаріуса (місто Бориспіль, вул. Червоноармійська, 6) програмного забезпечення, необхідного для здійснення доступу до Державного земельного кадастру відповідно до моїх повно­важень; підтримку Адміністратором функціонування програмного, технічного забезпечення Державного земельного кадастру та телекомунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється доступ до Державного земельного кадастру, включаючи їх налаштування, відновлення та оновлення; забезпечення навчання працівників нотаріальної контори в кількості 2 (двох) осіб по роботі з програмним забезпеченням ДЗК.
Додатки до даного звернення:
1. Фотокопія свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю від 08.08.1995 року № 1808 на 1 арк. у 1 прим.;
2. Фотокопія реєстраційного посвідчення від 26.04.1999 року № 12/1 на 1 арк. у 1 прим.;
3. Фотокопія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру на 1 арк. у 1 прим.;
4. Фотокопія довідки форма 4-ОПП від 02.02.2011 року № 251 на 1 арк. у 1 прим.;
5. Фотокопія паспорта на 2 арк. у 1 прим.;
6. Інформаційні матеріали.
Приватний нотаріус Кузьміченко А.П.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО
ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«ЦЕНТР ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ»
р/р 26001004803001 в АТ «Брокбізнесбанк» в м. Києві
МФО 300249 ЄДРПОУ 21616582
03151 м. Київ, вул. Народного Ополчення, 3 Тел. 454-01-88, тел./факс 270-47-27, kanc@dzk.gov.ua
25.04.2013 № 2/1385 На № 22/01-02 від 10.04.2013
Приватному нотаріусу
Бориспільського районного нотаріального округу
Київської області
Кузьміченку А.П.
Щодо надання доступу до Державного
земельного кадастру в режимі читання
Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» (далі — Центр ДЗК) опрацювало Ваше звернення щодо можливості укладання договору про надання доступу до Державного земельного кадастру в режимі читання та повідомляє наступне.
Згідно з п. 189 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, доступ до Державного земельного кадастру в режимі читання надається суб’єктові, зазначеному у пункті 187 Порядку, на платній основі згідно з договором між Держземагентством України та зазначеним суб’єктом.
Відповідно до Статті 8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» інформація, яка є власністю держави, або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинна оброблятися в системі із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою, за результатами державної експертизи, відповідністю вимогам захисту інформації.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» при здійсненні нотаріальних дій видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку здійснюється також нотаріусами. Порядок доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру має встановлюватись Кабінетом Міністрів України.
На сьогодні Центр ДЗК не отримував нормативно-правового документа Кабінету Міністрів України, який би визначав Порядок доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру.
Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений Постановою КМ України від 17.10.2012 № 1051 (далі — Постанова № 1051), на який Ви посилаєтесь, містить лише норму про доступ до Державного земельного кадастру в режимі читання, який надається нотаріусам під час здійснення нотаріальних дій щодо земельної ділянки для отримання витягу з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку. Також у пункті 191 визначено, що нотаріус здійснює заходи щодо забезпечення зберігання, запобігання несанкціонованому доступу та поширенню інформації, отриманої в результаті доступу до Державного земельного кадастру.
Законодавством визначено, що вказані заходи забезпечуються шляхом побудови систем захисту інформації та збереження даних.
Однак, у Вашому зверненні не надано відомостей щодо наявності у автоматизованій системі, яка планується до підключення до Державного земельного кадастру, комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю. Окрім цього, в запиті відсутня інформація про наявність у Вас електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП), призначеного для доступу до відомостей Державного земельного кадастру.
Виходячи з викладеного вище, Центр ДЗК готовий підключити Вас до Державного земельного кадастру у режимі читання після:
• визначення Кабінетом Міністрів України Порядку доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру;
• укладання договору з Держземагентством України про надання доступу до Державного земельного кадастру;
• отримання ініціатором запиту ЕЦП, який, зокрема, призначений до використання для доступу до Державного земельного кадастру;
• підтвердження створення у автоматизованій системі, яка планується до підключення до Державного земельного кадастру, комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, при цьому вибір заходів і механізмів захисту в цій КСЗІ має здійснюватися відповідно до політики безпеки інформації в Державному земельному кадастрі і концепції побудови КСЗІ ДЗК, а вимоги до КСЗІ АС нотаріуса мають бути узгоджені з рівнем захисту інформації Державного земельного кадастру.
Генеральний директор —
керівник технічних програм А.В. Тарнопольський

отримати повну версію статті