Порядок примусового виконання виконавчих написів нотаріусів Додаток № 1 — Постанова про зупинення виконавчого провадження Додаток № 2 — Акт державного виконавця

Згідно ч. 5 ст. 18-1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий напис є виконавчим документом.
Виконавчий напис вчиняється на оригіналі документа, що встановлює заборгованість, після чого оригінал документа разом із виконавчим написом подається стягувачам до відповідного відділу виконавчої служби для примусового виконання.
Оспорювання боржником виконавчого напису після відкриття виконавчого провадження є обов’язковою підставою для зупинення виконавчого провадження за п. 4 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», про що державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу ДВС (додаток № 1). Виконавче провадження зупиняється до вирішення судом питання по суті.
Скарга по виконавчому напису подається до відповідного суду за місцезнаходженням державної нотаріальної контори чи робочого місця приватного нотаріуса в 10-денний строк з дня вчинення неправильної нотаріальної дії. Тому при зверненні стягувача з виконавчим написом раніше 10-денного терміну з дня його вчинення він може бути оскаржений, але після – ні.
Законодавством конкретно не передбачено, яким чином державний виконавець може дізнатися про існування такої скарги. Тому на практиці досить часто виникають

Валентина ЖУРАВСЬКА отримати повну версію статті