ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ДОПИСОК І ВИПРАВЛЕНЬ ДО РЕЄСТРУ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ ТА ВИЯВЛЕННЯ ПОМИЛОК У НУМЕРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ

ГАННА КОСЕНКО,
юридичний радник науково-практичного журналу «Мала енциклопедія нотаріуса»
ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ДОПИСОК І ВИПРАВЛЕНЬ ДО РЕЄСТРУ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ ТА ВИЯВЛЕННЯ ПОМИЛОК У НУМЕРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ
Згідно з п. 7.13 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерст¬ва юстиції України від 22.12.2010 р. № 3253/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.12.2010 р. за № 1318/18613 (далі — Правила), записи в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій (далі — Реєстр) проводяться особисто нотаріусом чи в його присутності стажистом, працівником державної нотаріальної контори або особою, що перебуває у трудових відносинах з приватним нотаріусом.
На порядок внесення дописок і виправлень до Реєстру розповсюджуються загальні правила щодо заповнення Реєстру: від руки чорнилом або кульковою ручкою чорного, синього або фіолетового кольору, чітко і зрозуміло, розбірливим почерком; запис у Реєстрі олівцем не допускається (п. 6.5 Правил).
Оскільки Правила не містять якихось особливостей щодо внесення дописок і виправлень до Реєстру, то можна керуватися також загальними правилами внесення дописок і виправлень до текстів нотаріальних документів, а саме п. 6.13 Правил: «…всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім закреслене».
Згідно з п. 7.15 Правил дописки і виправлення, зроблені в Реєстрі, повинні бути застережені нотаріусом і скріплені його підписом та печаткою. Окремо проставляти дату зробленого застереження Правила не вимагають.
Наприклад, виправлення помилок може мати такий вигляд:
ій
1. Васильович «Виправленому на «Василійович» вірити».
Нотаріус (підпис, печатка).
Сидоренко
2. Сидоров «Закреслене «Сидоров» не читати, написаному «Сидоренко» вірити».
Нотаріус (підпис, печатка).
Крім того, на практиці трапляються випадки, коли виявляється помилка в нумерації нотаріальних дій. Наприклад,

Ганна КОСЕНКО отримати повну версію статті