ПОРЯДОК ВИДАЧІ КВИТАНЦІЙ ТА ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ В РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ В ДЕПОЗИТ ГРОШОВИХ СУМ ТА ЦІННИХ ПАПЕРІВ
ОЛЬГА МАНГУШЕВА,
приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу
ПОРЯДОК ВИДАЧІ КВИТАНЦІЙ ТА ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ В РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ В ДЕПОЗИТ ГРОШОВИХ СУМ ТА ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Сьогодні нотаріальний депозит є однією з нотаріальних дій, яка найбільш недосконало виписана законодавцем, тому при вчиненні цієї нотаріальної дії у нотаріусів постає багато запитань.
Відповідно до ст. 85 Закону України «Про нотаріат» нотаріус у передбачених законодавством випадках приймає від боржника в депозит грошові кошти і цінні папери для передачі їх кредитору. Вчинення цієї нотаріальної дії передбачено також пунктами 277–281 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 р. № 20/5, та Інструкцією про порядок обліку депозитних операцій у державних нотаріальних конторах та у приватних нотаріусів, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 18.02.2003 р. № 13/5.
Особа, що вносить у депозит грошові суми або цінні папери, подає нотаріусу відповідну заяву, яка реєструється нотаріусом у Журналі реєстрації вхідних документів і є підставою для вчинення нотаріальної дії. Унесення особою грошових сум у депозит приватного нотаріуса провадиться шляхом переказу готівки через банки або підприємствами поштового зв’язку чи безготівковим перерахуванням сум рахунку осіб на окремий поточний рахунок приватного нотаріуса.
На підставі виписок з рахунків для ведення депозитних операцій (про порядок відкриття рахунків див. журнал «Мала енциклопедія нотаріуса», 2011, № 4 (58), С. 88–92), що свідчать про надходження відповідних сум, особі, яка внесла грошові суми в депозит, нотаріусом видається квитанція встановленого зразка (додаток 1 до Інструкції про порядок обліку депозитних операцій).
Квитанція складається з двох частин: правої — безпосередньо самої квитанції, та лівої — корінця квитанції. Ці частини ідентичні за змістом. При цьому права частина квитанції (квитанція) видається особі, яка внесла грошову суму в депозит, а ліва її частина (корінець квитанції) залишається в справах нотаріуса.
У квитанції вказуються:
Увага
XЗавантажити статтю можуть тільки зареєстровані користувачі!