ПОВЕРНЕННЯ ОБ’ЄКТА ЛІЗИНГУ (ПУНКТ 8 ПЕРЕЛІКУ)1

ЮРІЙ КОЗЬЯКОВ,
приватний нотаріус, заслужений юрист України, член Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України
ПОВЕРНЕННЯ ОБ’ЄКТА ЛІЗИНГУ
(ПУНКТ 8 ПЕРЕЛІКУ)1
З огляду на те, що договори лізингу нотаріусами практично не посвідчуються, оскільки сторони обмежуються укладенням договору в письмовій формі, очевидно, було б не зайвим звернутися до чинного законодавства про лізинг і нагадати нотаріусам його основні положення.
За договором лізингу (ст. 806 ЦК) одна сторона (лізингодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) в користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості з лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі).
Особливості окремих видів і форм лізингу встановлюються законом, наприклад Законом України «Про фінансовий лізинг».
Фінансовим лізингом є вид цивільно-правових відносин, що виникають з договору фінансового лізингу (ст. 1 Закону України «Про фінансовий лізинг»).
За договором фінансового лізингу лізингодавець зобов’язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її в користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).
Предметом договору лізингу може бути неспоживна річ, визначена індивідуальними ознаками та віднесена відповідно до законодавства до основних фондів.
Звертаємо увагу на деякі обмеження щодо використання певного майна в якості об’єктів лізингу, передбачені чинним законодавством. Зокрема об’єктом договору лізингу не можуть бути:

Юрій КОЗЬЯКОВ отримати повну версію статті