ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗАПИСІВ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

ВІКТОРІЯ ГОЛОБОРОДЬКО,
приватний нотаріус Севастопольського міського нотаріального округу, кандидат юридичних наук
ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗАПИСІВ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО
Відповідно до п. 93 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 703 (далі — Порядок № 703), нотаріус під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав здійснює перевірку заборон — встановлює наявність (відсутність) записів про обтяження нерухомого майна та речових прав на нерухоме майно за даними:
Державного реєстру іпотек;
Єдиного реєстру заборон відчуження об’єк­тів нерухомого майна;
Державного реєстру обтяжень нерухомого майна (далі — Реєстри до 2013 року).
Одразу потрібно звернути увагу, що вказаний Порядок розділяє ці Реєстри, визначаючи, які саме записи та в якому саме реєстрі має шукати реєстратор.
Відповідно до п. 94 Порядку № 703 в разі наявності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державному реєстрі іпотек та/або Державному реєстрі обтяжень рухомого майна державний реєстратор переносить відповідні записи до розділу Державного реєстру прав, відкритого на об’єкт нерухомого майна (далі — ДРРП). Це положення є загальним і регулює лише ситуацію, коли існують певні обтяження щодо конкретного нерухомого майна, стосовно якого й подано заяву про реєстрацію права власності.
Більш детально процедура перенесення записів про обтяження описана в Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 № 1844/5 (далі — Порядок № 1844).

Вікторія ГОЛОБОРОДЬКО отримати повну версію статті