ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СПАДКОВИХ СПРАВ

ВАЛЕНТИНА БЕРЕЖНА,
завідувачка Державного нотаріального архіву Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СПАДКОВИХ СПРАВ
Важливим кроком на шляху до розвитку сучасного нотаріату, в тому числі у сфері діловодства, є розроблення та прийняття наказу Міністерства юстиції України від 22.12.2010 р. № 3253/5 «Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2010 р. за № 1318/18613, який набрав чинності 1 січня 2011 року. Правила ведення нотаріального діловодства встановлюють порядок організації роботи з документами у державних нотаріальних конторах, приватними нотаріусами.
Особливості формування спадкових справ визначені в розділі ХІ чинних Правил ведення нотаріального діловодства (далі — Правила).
Формування спадкової справи передбачає групування документів (заяви про прийняття спадщини; заяви про відмову від спадщини; заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини або заяви про відмову від спадщини; заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину; заяви про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя; заяви спадкоємця про одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі); претензії кредиторів, а також заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, за яким були вжиті ці заходи; заяви про відкриття спадщини та укладання договору на управління спадщиною; заява виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень; заява відказоодержувача про відмову від заповідального відказування тощо), на підставі яких було відкрито спадкову справу записом в книзі обліку і реєстрації спадкових справ та видано свідоцтво про право на спадщину.
Формування спадкової справи передбачає групування документів, на підставі яких було відкрито спадкову справу та видано свідоцтво про право на спадщину.
Формування спадкової справи здійснюється особисто державним чи приватним нотаріусом, у провадженні якого знаходиться справа.
У спадкову справу вміщуються тільки оригінали документів, а у випадках, передбачених законодавством,

Валентина БЕРЕЖНА отримати повну версію статті