ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД В КРАЇНІ: «СЮРПРИЗИ» БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ

ВОЛОДИМИР МАРЧЕНКО,
приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу, шеф-редактор науково-практичного журналу «Мала енциклопедія нотаріуса», член Академії нотаріату України
ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД В КРАЇНІ: «СЮРПРИЗИ» БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ
Ситуація в нашій державі наразі непроста.
4 березня 2014 року уже вступив в силу Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України» від 02.03.2014 № 189/2014. Він ввів у дію рішення РНБО від 01.03.2014 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». Пунктом 3 цього Рішення Міністерству оборони доручено організувати і провести навчальні збори з військовозобов’язаними в необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України.
Пізніше Указом Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 (затверджено Законом України від 17.03.2014 № 1126-VII) оголошено часткову мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 45 діб з 18.03.2014 — із дня набрання чинності вищезазначеного Указу.
На сьогодні нашу банківську систему в силу різних факторів, м’яко кажучи, лихоманить. Втім, може бути ще гірше, коли, не дай Боже, станеться так, що в нашій країні введуть особливий, чи узагалі — надзвичайний стан.
Далі розглянемо, що нас чекає в банківській сфері у разі введення особливого періоду.
Особливий період — це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Серед функцій Нацбанку є визначення особливостей функціонування банківської системи України в разі введення воєнного стану чи особливого періоду та здійснення мобілізаційної підготовки системи НБУ (п. 20 ст. 7 Закону України «Про Національний банк України»).
Для особливого періоду Нацбанк підготував три постанови:

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті