Обговорюємо можливість звернення стягнення на рухоме майно за виконавчим написом нотаріуса та запрошуємо висловити свою думку

1. Темою цього номера журналу Редакція вирішила обрати «Звернення стягнення на рухоме майно за виконавчим написом нотаріуса».
Матеріали, які надані на сторінках «МЕНа», – це підстава для проведення віртуального «круглого столу», як на сторінках «Малої енциклопедії нотаріуса», так і на сайті Юридичний Радник (www.yurradnik.com.ua).
Як Ви знаєте, а ознайомившись з матеріалами авторів, отримаєте додаткове підтвердження, що напрацювання єдиного підходу з вирішення цього питання має важливе значення.
Законодавчо обґрунтована позиція можливості звернення стягнення на рухоме майно (в тому числі і на те, що знаходиться під заставою) за виконавчим написом нотаріуса важлива з наступних причин:
а) нотаріус зможе допомогти найбільш ефективно захистити права і інтереси громадян у найменші строки, та з найменшими витратами задовольнити законні вимоги;
б) нотаріус «розвантажить» судову гілку влади;
і нарешті, держава і громадяни зацікавлені, щоб такі дії виконував фахівець з відповідним професійним рівнем і відповідним рівнем відповідальності, а нотаріуси повинні не допустити втрати правової галузі, де потрібна їх участь як фахівців для якісного захисту прав громадян.
Звертаю увагу, що останнім часом в угоду вузьким інтересам, не замислюючись над правовими наслідками для громадян, йде цілеспрямоване виключення надання професійних послуг нотаріуса по захисту прав і інтересів громадян!
Тому у випадку, якщо звернення стягнення на рухоме майно за виконавчим написом нотаріуса законодавчо обґрунтовано, нотаріус не має права добровільно звужувати коло своїх професійних послуг.
При обговоренні цього питання просимо звернути увагу на різний правовий статус рухомого майна, на яке проводиться стягнення, та підстави такого звернення (наприклад, заставлене майно або аліментний договір на дитину), тому і процедура такого звернення буде різною.
Маємо сподівання, що після обговорення цієї теми, та вивчивши аргументи практиків нотаріусів, адвокатів, юристів, представників судової гілки влади, міністерства юстиції та науковців логічним завершенням такого віртуального «круглого столу» буде …

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті