НОТАРІУС ЯК СПОЖИВАЧ ГАЗУ ЗА КАТЕГОРІЄЮ «НАСЕЛЕННЯ»

ЛЕСЯ ЯКИМЕНКО,
приватний нотаріус Таращанського нотаріального округу Київської області
НОТАРІУС ЯК СПОЖИВАЧ ГАЗУ ЗА КАТЕГОРІЄЮ «НАСЕЛЕННЯ»
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про нотаріат» нотаріус не може займатися підприємницькою, адвокатською діяльністю, бути засновником адвокатських об’єднань, перебувати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, у штаті інших юридичних осіб, а також виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової і творчої діяльності.
Відповідно до положень ст. 24 Закону України «Про нотаріат» робоче місце (контора) приватного нотаріуса повинно розташовуватися в межах визначеного для нього нотаріального округу. Вимоги до робочого місця встановлюються Міністерством юстиції України.
Контора приватного нотаріуса може бути розташованою як в житлових, так і в нежитлових приміщеннях.
Між газопостачальником та особою, що займається нотаріальною діяльністю, договір про надання послуг з газопостачання повинен укладатися з урахуванням місцезнаходження робочого місця (контори) приватного нотаріуса.
Зокрема, у випадку якщо будинок або квартира, в якій приватний нотаріус проживає та займається нотаріальною діяльністю, знаходиться в житловому фонді, договір про постачання природного газу слід укладати, як із фізичною особою — споживачем.
Згідно з п. 1 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі — Правила), вони регулюють відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами — споживачами газу.
Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення споживачів природним газом» від 27.12.2001 № 1729 потреби в природному газі населення задовольняються в основному за рахунок ресурсів власного видобутку, потреби усіх інших споживачів (бюджетні організації, підприємства комунальної теплоенергетики, промислові споживачі та інші суб’єкти господарської діяльності) — за рахунок ресурсів імпортованого природного газу, оскільки ресурси газу власного видобутку обмежені.
Так, відповідно до положень вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1729 визначаються такі категорії споживачів:
• населення;
• релігійні організації;
• установи та організації, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів;
• суб’єкти господарювання, які виробляють теплову енергію;
• промислові споживачі та інші суб’єкти господарювання.
Так, згідно з визначеннями, наведеними в п. 2 Правил, побутовий споживач (населення) (далі — споживач) — фізична особа, яка отримує природний газ із метою використання його для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення житлових приміщень.
Отже, якщо споживач відноситься до категорії «населення», послуги з газопостачання надаються на підставі договору, укладеного відповідно до Типового договору, який укладається між споживачем (фізичною особою — населенням) та газопостачальним підприємством.
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» споживач — юридична особа або фізична особа — підприємець, яка отримує природний газ відповідно до договору про постачання природного газу та використовує його як паливо або сировину.

ЛЕСЯ ЯКИМЕНКО отримати повну версію статті