Захист інтересів нотаріусів — справа рук самих нотаріусів

Час створення системи, яка буде здійснювати захист інтересів нотаріусів, напрацьовувати науково-практичне обґрунтування єдиної нотаріальної практики, надавати платформу оперативного спілкування, займатися напрацюванням проектів законів та нормативної бази, готувати та проводити конференції, семінари і формувати високий імідж нотаріуса у суспільстві та у мас-медіа, і взагалі займатися підтримкою усіх важелів, які можуть якимось чином забезпечити пріоритет нотаріальної професії, назрів вже давно (мабуть вже давно і перезрів).
Відповідно, 12 березня 2005 року на «круглому столі» нотаріусів була підтримана ідея про створення Центру аналітичних досліджень. При цьому була дуже гостра дискусія. Окремі представники висловлювали думку про недоцільність цього заходу, аргументуючи свою позицію тим, що такий Центр можливо буде створити тільки після прийняття нової редакції Закону України «Про нотаріат». Виникає зрозуміле питання: а що робити до цього часу? Тим більше, що проблем не врегульованих вистачає, і, більш того, вони продовжують накопичуватись, як снігова груда. Після дискусії ідея про створення Центру була не тільки підтримана, а й аргументована необхідністю вирішення багатьох питань.
За час після проведення «круглого столу» була проведена велика робота для закладення фундаменту в цьому напрямі, але при цьому додатково кожний день виникала потреба у швидкій реакції і на податкового агента, і на зміни до бюджету, і на порядок декларування доходів, і на визначення витратної частини, і на захист нотаріусів в цивільному та кримінальному процесах.
Завдяки напрацьованим роками зв’язкам між нотаріусами усіх регіонів України і їх високої громадської позиції, нам вдавалося ці пожежі локалізувати.
На нашу думку, нотаріус має право на те, щоб, вчиняючи нотаріальні дії, не думати, наприклад, про те, буде чи не буде в нього витратна частина, чи зроблять його податковим агентом чи ще «чимось», чи напрацюють науково-практичне обґрунтування, як застосувати наступне неоднозначно виписане законодавство, і, взагалі, чи буде нотаріальна громада дійсним правовим чинником в державі Україна.
Тому, започатковуючи діяльність Центру аналітичних досліджень з питань права та безпеки «ЮКОН», ми поставили за мету максимально спростити працю нотаріуса, забезпечивши його послугами фахівців, які дозволять йому без зволікань на високому рівні здійснювати свої безпосередні функції – функції нотаріуса.
На першому етапі ми пропонуємо п’ять основних напрямів:
1.Сайт.
2.Правові колегії.
3.Адвокатська підтримка.
4.Проведення семінарів, конференцій, тренінгів і т. ін.
5.Мас-медіа.
1. Сайт – WWW.YURRADNIK.COM.UA
Це інструмент безпосереднього зв’язку, це загальний порадник, це майданчик для спілкування і термінової допомоги.
Нотаріус повинен зрозуміти, що ми у ХХІ сторіччі і відставання від технічного розвитку не допустимо!
Ми повинні звикнути, що роботу необхідно розпочинати з відвідування Сайту, це має бути як політінформація.
Ти заходиш на форум і знаходиш або собі допомогу у вигляді відповіді на твоє складне запитання, тому що хтось його вже до тебе винайшов, або докладаєш усіх зусиль, щоб терміново допомогти своєму колезі в Києві, Харкові, Житомирі, Львові або де інде. Україна велика, а Сайт через Інтернет нас буде зближувати. Підставити плече другу у важку хвилину – це святе, а Сайт виступить не лише твоїм посередником, а й помічником.
Більш повну інформацію про Сайт можливо прочитати на …

Володимир МАРЧЕНКО отримати повну версію статті