ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСУ ПРО НАДАННЯ ЗГОДИ НА ТИМЧАСОВИЙ ВИЇЗД ДІТЕЙ ЗА КОРДОН

ІГОР НАЯВКО,
приватний нотаріус Нікопольського міського нотаріального округу
ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСУ ПРО НАДАННЯ ЗГОДИ НА ТИМЧАСОВИЙ ВИЇЗД ДІТЕЙ ЗА КОРДОН
Нібито проста нотаріальна дія — засвідчення справжності підпису, але на практиці виникає багато питань практичного застосування ст. 78 Закону України «Про нотаріат», згідно з якою нотаріус, посадова особа органу місцевого самоврядування, начальник установи виконання покарань засвідчують справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить законові і які не мають характеру угод та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. Саме практичне застосування вимоги щодо суперечності тексту закону й викликає багато спірних питань.
Порядок виїзду дітей за кордон регламентовано ст. 313 Цивільного кодексу України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України». Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.
Тобто для того, щоб текст заяви відповідав чинному законодавству, в ньому обов’язково повинна бути зазначена держава прямування та часовий проміжок, а якщо дитина їде взагалі без батьків, то обов’язково зазначається уповноважена особа.
Стосовно держави прямування, то має бути

Ігор НАЯВКО отримати повну версію статті