ДУМКИ З ПРИВОДУ ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ У СВІТЛІ ПОСТАНОВИ KАБІНЕТУ MІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 26.10.2011 № 1103

НАТАЛІЯ БУГАР,
приватний нотаріус Мукачівського районного нотаріального округу
ДУМКИ З ПРИВОДУ ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ У СВІТЛІ ПОСТАНОВИ KАБІНЕТУ MІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 26.10.2011 № 1103
Багатий на сюрпризи в роботі нотаріусів ви¬явився 2012 рік.
У нас, нотаріусів, робота була просто паралізована зі вступом у дію наказу Міністерства юстиції України від 21.05.2012 за № 766/5 «Про внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».
Згідно з цим наказом під час проведення операцій з продажу (обміну) фізичними особами об’єктів нерухомості, нотаріус мав посвідчувати відповідний договір лише за наявності оціночної вартості такого майна, визначеної спеціальним суб’єктом оціночної діяльності, якого включено до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності і який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності. Це була явна професійна дискримінація тих осіб, які займалися оцінкою об’єктів нерухомості. Вимогам, які ставилися до оцінювачів, відповідала дуже невелика частина спеціалістів. Зрозуміло, що доступ до них клієнтів — замовників оцінки майна — супроводжувався б колосальною затримкою в часі та монополією в оплаті послуг за виконану роботу.
Проблема вирішилася сама собою за декілька днів після прийняття наказу Міністерства юстиції від 14.06.2012 № 880/5. Чинними залишилися Закони України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та «Про оцінку земель», якими визначено орган, що здійснює державне регулювання у сфері оцінювання.

НАТАЛІЯ БУГАР отримати повну версію статті