ДОВІРЕНОСТІ ІЗ-ЗА КОРДОНУ

ВІКТОРІЯ ГОЛОБОРОДЬКО,
кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Севастопольського міського нотаріального округу
ДОВІРЕНОСТІ ІЗ-ЗА КОРДОНУ
Достатньо часто в нотаріальній практиці трап­ляються випадки, коли за вчиненням нотаріальної дії звертається представник за довіреністю, посвідченою не нотаріусом України. При цьому виникають питання, відповіді на які ми спробує­мо знайти.
Ці відповіді залежать поперед усім від того, ким була посвідчена довіреність:
1) нотаріусом іншої держави;
2) консульськими установами України (в порядку ст. 38 Закону України «Про нотаріат» (далі — Закон).
І. Розглянемо спочатку довіреності, по­свідчені іноземними нотаріусами. Аспекти щодо порядку видачі, змісту та особливостей застосування таких довіреностей детально були розкриті в статті Зінчук А., Самощенко О. «Про видачу нерезидентами довіреностей для дії в Україні» . Отже, зупинятися на них ми не будемо і перейдемо до розгляду питання: якими мають бути дії нотаріуса при наданні йому для вчинення нотаріальної дії «іноземної» довіреності.
Відповідно до п. 7 гл. 4 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами Украї­ни (далі — Порядок) посвідчені нотаріусами довіреності, а також передоручення за ними, припинення їх дії підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей у порядку, встановленому Положенням про Єдиний реєстр довіреностей, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.12.2006 № 111/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.12.2006 за № 1378/13252. Враховуючи те, що Порядок регулює процедуру вчинення нотаріальних дій нотаріусів України, його положення не стосуються іноземних органів та посадових осіб.
Таким чином

Вікторія ГОЛОБОРОДЬКО отримати повну версію статті