ДОВІРЕНОСТІ ІЗ-ЗА КОРДОНУ
ВІКТОРІЯ ГОЛОБОРОДЬКО,
кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Севастопольського міського нотаріального округу
ДОВІРЕНОСТІ ІЗ-ЗА КОРДОНУ
Достатньо часто в нотаріальній практиці трапляються випадки, коли за вчиненням нотаріальної дії звертається представник за довіреністю, посвідченою не нотаріусом України. При цьому виникають питання, відповіді на які ми спробуємо знайти.
Ці відповіді залежать поперед усім від того, ким була посвідчена довіреність:
1) нотаріусом іншої держави;
2) консульськими установами України (в порядку ст. 38 Закону України «Про нотаріат» (далі — Закон).
І. Розглянемо спочатку довіреності, посвідчені іноземними нотаріусами. Аспекти щодо порядку видачі, змісту та особливостей застосування таких довіреностей детально були розкриті в статті Зінчук А., Самощенко О. «Про видачу нерезидентами довіреностей для дії в Україні» . Отже, зупинятися на них ми не будемо і перейдемо до розгляду питання: якими мають бути дії нотаріуса при наданні йому для вчинення нотаріальної дії «іноземної» довіреності.
Відповідно до п. 7 гл. 4 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (далі — Порядок) посвідчені нотаріусами довіреності, а також передоручення за ними, припинення їх дії підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей у порядку, встановленому Положенням про Єдиний реєстр довіреностей, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.12.2006 № 111/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.12.2006 за № 1378/13252. Враховуючи те, що Порядок регулює процедуру вчинення нотаріальних дій нотаріусів України, його положення не стосуються іноземних органів та посадових осіб.
Таким чином
Увага
XЗавантажити статтю можуть тільки зареєстровані користувачі!