ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ ЗА УЧАСТЮ ГЛУХОНІМИХ ОСІБ

ЛЮБОВ ПРОХОР,
приватний нотаріус Кіровоградського міського нотаріального округу
ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ ЗА УЧАСТЮ ГЛУХОНІМИХ ОСІБ
Нещодавно до мене за посвідченням договору дарування частки квартири на користь малолітньої дитини звернулись глухонімі особи. Відразу переді мною постали питання:
• як виконати вимоги ст. 44 Закону України «Про нотаріат» щодо визначення обсягу цивільної дієздатності цих осіб та встановлення їх намірів?
• чи необхідно залучати сурдоперекладача (перекладача жестової мови) і які документи він повинен надати з метою підтвердження своєї кваліфікації?
• чи потрібно в договорі зазначати про участь сурдоперекладача, і який посвідчувальний напис необхідно зробити?
За відповідями на поставлені питання, звернулась до Закону України «Про нотаріат» та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. На жаль, інформації виявилось дуже мало.
У п. 7 гл. 9 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України знаходжу: «Якщо глуха, німа або глухоніма фізична особа, яка звернулась за вчиненням нотаріальної дії, письменна, вона має прочитати документ і підписати його. Якщо така особа у зв’язку з хворобою або фізичною вадою не може підписати документ, то при вчиненні нотаріальної дії обов’язково повинна бути присутня особа (сурдоперекладач), яка володіє технікою спілкування з глухою, німою або глухонімою особою і може підтвердити своїм підписом, що зміст правочину, заяви чи іншого документа відповідає волевиявленню та дійсним намірам учасника нотаріальної дії. Підпис особи (сурдоперекладача) проставляється після тексту документа».
З цього роблю висновок:

Любов Прохор отримати повну версію статті