Вчинення виконавчих написів нотаріусом Зразок виконавчого напису

1. Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість.
Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України, а саме Постановою від 29 червня 1999 р. № 1172 „Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів” (далі – Перелік).
Відповідно до Переліку, на підставі виконавчого напису нотаріуса стягнення заборгованості здійснюється за нотаріально посвідченими угодами, що передбачають сплату грошових сум, передачу або повернення майна, а також право звернення стягнення на заставлене майно.
Виконавчий напис (окрім вимоги про несплату чеку) вчиняється нотаріусом незалежно від місця виконання вимоги, знаходження боржника або стягувача.
Щодо окремого майна законодавством України можуть бути встановлені випадки заборони або особливої процедури звернення стягнення:
• на майно, одержане на підставі договору про припинення права на утримання, не може бути звернене стягнення (ч. 3 ст. 89 Сімейного кодексу України);
• на майно, передане набувачу за договором довічного утримання (догляду), не може бути звернене стягнення протягом життя набувача (ч. 2 ст. 754 Цивільного кодексу України);
• звернення стягнення на майно, що є предметом іпотеки і належить державному чи комунальному підприємству або підприємству, більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) якого перебуває у державній власності, здійснюється на підставі рішення суду (стаття 33 Закону України „Про іпотеку”).
– Відповідно до п. 13 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 03.03.04 р. № 20/5 (далі – Інструкція), нотаріуси встановлюють особу учасників цивільних відносин, які особисто звернулися за вчиненням нотаріальних дій. При цьому, …

Андрій ЄЩЕНКО отримати повну версію статті