ВИХІД ЗІ СКЛАДУ УЧАСТНИКІВ ТОВАРИСТВА

ГАННА БОКАНЬ,
приватний нотаріус Севастопольського міського нотаріального округу
ОЛЕКСАНДР ГОЛОБОРОДЬКО,
приватний нотаріус Севастопольського міського нотаріального округу
ВИХІД ЗІ СКЛАДУ УЧАСТНИКІВ ТОВАРИСТВА
До нотаріусів часто звертаються з проханням оформити зміну у складі учасників товариства. На запитання нотаріуса щодо відчуження частки у статутному капіталі відповідь у більшості випадків приблизно така: «Нам реєстратор сказав, що потрібно лише засвідчити справжність підпису на заяві про вихід зі складу учасників…» Пропонуємо розглянути процедуру виходу зі складу учасників товариства.
Відповідно до ч. 2 ст. 83 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) товариством є організація, створена шляхом об’єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві. Товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства), можуть бути створені лише як господарські товариства (повне товариство, командитне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю або додатковою відповідальністю, акціонерне товариство) або виробничі кооперативи (ст. 84 ЦК України).
Найбільш поширеною організаційно-правовою формою є товариство з обмеженою відповідальністю. Тому розглянемо питання зміни у складі учасників саме в товаристві з обмеженою відповідальністю.
Відповідно до

Олександр Голобородько отримати повну версію статті