ЧИ ІСНУЄ СЬОГОДНІ МОЖЛИВІСТЬ НОТАРІАЛЬНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ ВІД ІМЕНІ РЕЗИДЕНТА (ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ АБО ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ) УКРАЇНИ НА ПРАВО КЕРУВАННЯ/УПРАВЛІННЯ ТА/АБО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ, ЩО МАЄ ІНОЗЕМНУ РЕЄСТРАЦІЮ? (ПРАКТИЧНІ НЮАНСИ ТА ТЕХНІЧНІ ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ПРИ ЦЬОМУ ВИНИКАЮТЬ)

Перш ніж перейти безпосередньо до розгляду питання щодо можливості нотаріального посвідчення довіреностей від імені резидента (фізичної особи або юридичної особи) України на право керування та/або, у разі виникнення такої практичної необхідності, на право розпорядження транспортним засобом, що має іноземну реєстрацію, на нашу думку, слушно нагадати саме визначення даного поняття, що наразі вбачається одним із основних і ключових в аспекті розгляду цієї проблематики. Отже, як зазначено в п. 1.10 розділу 1 «Загальні положення» Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (у редакції постанови від 01.01.2018), транспортний засіб — пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 (у редакції Закону від 07.05.2017) транспортні засоби за своїм призначенням поділяються на:

транспортні засоби загального призначення;

транспортні засоби спеціалізованого призначення;

транспортні засоби спеціального призначення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» транспортний засіб загального призначення — транспортний засіб, не обладнаний спеціальним устаткуванням і призначений для перевезення пасажирів або вантажів (автобус, легковий автомобіль, вантажний автомобіль, причіп, напів­причіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу).

Тетяна МАРЧУК отримати повну версію статті