АЛГОРИТМ СКАСУВАННЯ ДОВІРЕНОСТІ

Розглянемо порядок дій нотаріуса у випадках:

– скасування довіреності у того нотаріуса, який її посвідчував, без виготовлення окремого примірника заяви для заявника;

– скасування довіреності у того нотаріуса, який її посвідчував, з виготовленням окремого примірника заяви на спеціальному бланку нотаріальних документів — для заявника;

– скасування довіреності в іншого нотаріуса, ніж того, хто її посвідчував, з виготовленням окремого примірника заяви на спеціальному бланку нотаріальних документів — для заявника.

Крім того, пропонуємо зразки заяв та алгоритм дій нотаріуса у разі, якщо заявник бажає також передати заяву про скасування довіреності повіреному або третім особам.

ПРАВОВА ОСНОВА (МАТЕРІАЛЬНА ЧАСТИНА)

Цивільний кодекс України

<…> Стаття 249. Скасування довіреності

1. Особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною.

2. Особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність.

Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

<…> Глава 4 розділу ІІ. Посвідчення довіреностей, припинення та скасування довіреностей <…>

6. Порядок скасування довіреності

6.1. Особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної, може у будь-який час скасувати довіреність або довіреність, видану в порядку передоручення.

 6.2. Нотаріус, завідувач державного нотаріального архіву при одержанні заяви про скасування довіреності або передоручення робить про це відмітку на примірнику довіреності, що зберігається у справах нотаріуса, у державному нотаріальному архіві, і відмітку в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій.

6.3. Якщо особа, яка видала довіреність, подасть примірник довіреності, що є у неї, напис про скасування довіреності або передоручення робиться і на цьому примірнику, після чого він разом із заявою додається до примірника, що зберігається у справах нотаріуса, в державному нотаріальному архіві.

6.4. Повідомлення особи, яка видала довіреність, представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність, про скасування довіреності може бути оформлено нотаріусом згідно з цим Порядком шляхом передавання відповідної заяви.

7. Реєстрація посвідчення довіреності (припинення її дії) Посвідчені нотаріусами довіреності, а також передоручення за ними, припинення їх дії підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей <…>

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті