АЛГОРИТМ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ З ВІДКРИТТЯМ РОЗДІЛУ НА ОБ’ЄКТ

У разі якщо правовстановлюючий документ на об’єкт нерухомого майна зареєстрований згідно з пунктами 3, 4 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (тобто за правилами, що діяли під час виникнення права власності), реєстрація права власності перед вчиненням нотаріальної дії не є обов’язковою.

Під час посвідчення договору (видачі спадщини) нотаріус з метою пошуку обтяжень та іншої інформації формує інформаційну довідку у програмному забезпеченні UB (в народі — Гуглохром) окремо за адресою об’єкта та за ПІБ власника (власників).

Підстава — вчинення нотаріальної дії. Вартість — 55 грн. кожна довідка (п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127).

Після посвідчення договору (видачі свідоцтва про право на спадщину) до введення нового програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно пропонується наведений нижче алгоритм дій при державній реєстрації права власності на нерухоме майно.

Слід зазначити, що при складанні вказаного алгоритму взято за мету максимальне дотримання норм законодавства, що регулює процедуру державної реєстрації, хоча в деяких питаннях є інші погляди щодо їх застосування.

Отже, для визначення особистої позиції кожного нотаріуса намагаємось обґрунтувати те чи інше твердження у першу чергу вимогами нормативно-правових актів.

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

ЮЛІЯ ПЕТУТІНА отримати повну версію статті