AЛГОРИТМ ДІЙ НОТАРІУСА ПРИ ВИДАЧІ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ
ІРИНА СВЯТЕЦЬКА,
приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу
AЛГОРИТМ ДІЙ НОТАРІУСА ПРИ ВИДАЧІ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ
ПОПЕРЕДНІЙ ЕТАП (нотаріус—нотаріус)
1. Перевіряємо наявність підстав для закликання до спадкування та всіх необхідних документів для видачі свідоцтва про право на спадщину. При цьому звертаємо особливу увагу на правовстановлювальні документи, що підтверджують право власності спадкодавця на нерухоме майно.
УВАГА! Перевіряємо за поданими документами, чи проводилась реєстрація об’єкта в РПВН. У разі якщо документ зареєстровано в БТІ, однак не внесено до РПВН, необхідно зробити запит до БТІ щодо належності майна спадкодавцеві для ідентифікації власника та перевірки даних правовстановлюючого документа на нерухоме майно, що входить до складу спадкового майна (додаток 1). У випадку якщо правовстановлювальний документ належним чином не зареєстрований ні в РПВН, ні за даними БТІ, нотаріус роз’яснює спадкоємцеві процедуру звернення до суду за визнанням права власності на нерухоме майно.
2. Для одержання свідоцтва про право на спадщину отримуємо заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину від спадкоємців, які прийняли спадщину, після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини, а у випадках, передбачених ч. 2 ст. 1270, ст. 1276 Цивільного кодексу України, — не раніше зазначених у цих статтях строків (пп. 4.9 п. 4 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).
3. Нотаріус перевіряє за даними Спадкового реєстру відомості про заведені спадкові справи та наявність заповітів. При цьому в Спадковому реєстрі в закладці «Пошук» нотаріус обирає «Тип запиту» — «Підготовка до видачі свідоцтва про право на спадщину (Інформаційна довідка). (Пошук наявності спадкової справи — безкоштовно, перевірка наявності заповітів — 51,00 грн.)
Увага
XЗавантажити статтю можуть тільки зареєстровані користувачі!