ЧИ ПОТРІБНА НОТАРІУСУ МЕДІАЦІЯ
«У мене була складна спадкова справа. Спадкоємець третьої черги, незважаючи на наявність спадкоємців першої, кричала, впадала в істерики і вимагала допомоги від померлого (як би це безглуздо не звучало). Погрожувала, що все відсудить, напише статтю в газету, скаргу. А спадкоємців багато, майна мало.
Я запропонувала їй порахувати свої витрати на реалізацію своїх погроз (послуги адвоката, судовий збір, папір на скарги, час на спілкування з журналістами), звернутись до фахівців і визначити вартість майна, яке вона може отримає в наслідок цих дій.
Я відчула, що давати їй правову консультацію, розповідати про її місце в ієрархії спадкоємців мені не доречно. Просто попросила її чітко сформулювати, що вона хоче і як вона планує цього досягти, дала їй лист паперу і запропонувала порахувати витрати на отримання.
Через встановлений законом строк спадкоємці першої черги отримали свої свідоцтва».
«Така ж пропозиція спрацювала і між подружжям, у якого частина майна не була об’єктом поділу між ними. Дружина маніпулювала фразою, що це все для дитини і грозила довгим судом та арештами майна.
Я також вирішила не давати їй юридичну консультацію, бо побачила, що це не буде мати результату, вона не готова сприймати. Я запропонувала їй порахувати свої витрати на суди і порахувати вартість всього, що батько дитини був готовий дати саме дитині, а не дружині.
І вони уклали договір поділу та договір про місце проживання та утримання дитини».
Цими кейсами із власної практики поділилася Тетяна Суханова, нотаріус, голова відділення НПУ в Вінницькій області.
Робота з конфліктом – приділення уваги не тільки спірному предмету, але й відносинам.
Медіація – не тільки окрема професія, а й компетенція, якою має володіти кожен, хто працює з людьми та для людей.
Багато цікавої інформації – у статті «Чи потрібна нотаріусу медіація», МЕН № 1 за 2023 рік: http://surl.li/gbmld