08 Вересня 2008

  Лист Національної комісії регулювання електроенергетики України від 15.07.2008 р. N 4400/11/17-08

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.07.2008 р. N 4400/11/17-08

ВАТ «Донецькобленерго»

Щодо надання роз’яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист ВАТ «Донецькобленерго» від 17.06.2008 N 31/789 та повідомляє.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику» принципами, на яких базується державна політика в електроенергетиці, зокрема є:
- забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики;
- забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно з частиною сьомою статті 276 Господарського кодексу України оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що провадиться за фактично відпущену енергію.
Пунктом 6.6 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910) (далі — Правила), зазначено, що оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.
Споживачі за взаємною згодою сторін (постачальника електричної енергії та споживача) можуть здійснювати оплату вартості обсягу електричної енергії плановими платежами з наступним перерахунком або оплатою, що провадиться за фактично відпущену електричну енергію.
Підприємства житлово-комунального господарства та підприємства, які надають послуги щодо забезпечення комунально-побутових потреб населення, в межах наданих населенню послуг, установи та організації, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, здійснюють повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим, відповідно до договору про постачання або купівлю-продаж електричної енергії.
Споживачі, які користуються об’єктами (електроустановками) на підставі договорів оренди, здійснюють повну попередню оплату прогнозованого обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період.
Початок та тривалість розрахункового та/або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, терміни здійснення планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між постачальником електричної енергії та споживачем.
Таким чином, оплата за електричну енергію має здійснюватися відповідно до умов договору, укладеного між постачальником електричної енергії та споживачем.
Разом з тим, відповідно до частини другої статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії зобов’язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
У разі несплати рахунків, що передбачені договором про постачання електричної енергії, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація або основний споживач за погодженням постачальника електричної енергії) зобов’язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії (передачу або спільне використання технологічних електричних мереж), у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади (положення пункту 7.5 Правил).
Враховуючи зазначене, у разі порушення споживачем умов договору в частині оплати рахунків за електричну енергію, постачальник електричної енергії має вжити заходів щодо недопущення безоплатного відпуску електричної енергії, зокрема припинити або обмежити електропостачання такому споживачу.

Член Комісії Ю. Андрійчук

© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 — 2008
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 — 2008

отримати