03 Травня 2010 Питання:

15 жовтня 2009 року гр. М було придбане на аукціоні нежитлове приміщення комунальної власності, яке зареєстроване в єдиному реєстрі прав власності на нерухоме майно за гр. М. Однією з умов договору купівлі-продажу було підписання акту прийому-передачі відповідно до якого приміщення повинно передатися протягом місяця з 15 квітня 2010 року. В даному приміщенні на даний час незаконнно перебуває одна зі служб державної влади, тому міська рада відмовляється підписувати акт прийому-передачі приміщення. Міська рада відмовляється підписувати акт-прийому передачі приміщення, тому що подана касаційне подання Генерального прокурора України до ВСУ у справі про виселення цієї служби міською радою із приміщення. 15 травня 2010 року власник хоче демонтувати дане приміщення. Служба, яка незаконно там перебуває була тричі попереджена про наміри демонтувати обєкт. Які кроки повинен зробити власник щоб розпочати демонтаж приміщення, адже він не є стороною судового розгляду?

Відповідь:

Передача товару за договором купівлі-продажу — це обов»язов продавця (ст. 662 ЦК).

У разі відмови продавця передати проданий товар, покупець має право відмовитися від договору купівлі-продажу (ст. 665 ЦК) або має право пред»явити продавцеві вимоги згідно ст. 620 ЦК у строк, визначений ст. 530 ЦК.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) право власності на державне майно підтверджується договором купівлі-продажу, а також актом приймання-передачі зазначеного майна.

Тобто без акту прийому-передачі провадити демонтаж цього приміщення недопустимо.

Власник має звернутись до суду з вимогою про передачу цього майна у його власність. Рішення суду буде замість акту-прийому передачі. Після набрання чинності рішенням суду можна провадити демонтаж.

Експерт: Саяпіна Ірина