14 Жовтня 2013

СПІВВЛАСНИКИ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ ОТРИМАЮТЬ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВЛАСНИКІВ ПРИМІЩЕНЬ

Співвласники багатоквартирних будинків отримають право одержувати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформацію про суб’єктів права власності на житлові та нежитлові приміщення в такому будинку.

Така норма міститься в Законі України «Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо отримання інформації співвласниками багатоквартирного будинку», ухваленому Верховною Радою України 10 жовтня 2013 року.

До цього моменту витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно надавався власникам нерухомого майна або їх уповноваженим особам, спадкоємцям (правонаступникам – для юридичних осіб) або їх уповноваженим особам, а також особам, в інтересах яких встановлено обтяження та їх уповноваженим особам.

Також інформаційну довідку з Реєстру на підставі письмового запиту мають право отримувати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади, якщо запит зроблено у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законом.

Також орган державної реєстрації прав зобов’язаний за заявою власника або правоволодільця надавати йому інформацію у формі виписки про осіб, які отримали відомості про права та обтяження прав на нерухоме майно, що йому належить.

Тепер коло тих, хто має право на отримання інформації з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, розширено за рахунок співвласників багатоквартирних будинків.