04 Жовтня 2013

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВІ ПРАВИЛА ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ НОТАРІУСІВ

Наказом Міністерства юстиції України від 4 жовтня 2013 року затверджено нові Правила професійної етики нотаріусів України.

Попередні правила професійної етики нотаріусів України, затверджені у березні цього року, містили дискримінаційне положення. Про що йдеться? Нотаріус, у тому числі державний, ніс відповідальність за несплату членських внесків до самоврядної організації Нотаріальна палата України і це було підставою для внесення подання до Кваліфікаційної комісії нотаріату про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю без поважних причин.

Підставою для затвердження нових Правил професійної етики нотаріусів стали численні звернення державних та приватних нотаріусів, які також взяли активну участь в обговоренні нової редакції Правил.

В основу нових Правил покладено, перш за все, принцип професійності нотаріуса як особи, якій державою делеговані функції по посвідченню прав, а також фактів, що мають юридичне значення, з метою надання їм юридичної вірогідності, та не зосереджуються виключно на обов’язках нотаріуса як члена професійної самоврядної організації Нотаріальна палата України.

Правилами детально визначено основні принципи професійної діяльності нотаріуса, його морально-етичні зобов’язання, врегульовано питання відносин нотаріуса з особами, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій чи отриманням відповідних консультацій правового характеру, та нотаріальним співтовариством.