Віртуальна консультація

Спадкове право

 • 28 Січня 2014

  Чи потрібно обов’язково витребовувати від продавця новий технічний паспорт на нерухоме майно при посвідченні цивільно-правових угод?

 • 19 Грудня 2012

  Чи дійсно знято обмеження щодо періоду, з якого приватні нотаріуси мають право оформляти спадщину?

 • 03 Серпня 2012

  Посвідчено заповіт на все майно на 2-х дітей. Одна дитина померла до відкриття спадщини. Як оформити спадщину: на все майно за заповітом чи на 1/2 частку за законом і на 1/2 за заповітом?

 • 03 Серпня 2012

  У 2002 році вироком суду присуджено відшкодування моральної шкоди гр. О за те, що вбили його сина, але тоді не було з кого стягати, бо засуджений відбував покарання і не працював. Тепер він вийшов, влаштувався на роботу, але гр. О недавно помер, а присуджена йому моральна шкода не відшкодована. Чи може нотаріус видати свідоцтво про право на спадщину на ці кошти?

 • 01 Серпня 2012

  Коли внуки успадковують майно за законом?

 • 01 Серпня 2012

  Час складання заповіту?

 • 30 Липня 2012

  Чи є можливість видачі нотаріусами свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя на сьогоднішній день?

 • 30 Липня 2012

  Чи зобов’язані нотаріуси перевіряти податкову заставу при видачі свідоцтва про спадщину на нерухоме майно?

 • 25 Січня 2012

  Нотаріусом була відкрита спадкова справа на підставі заяви про прийняття спадщини, що надійшла від спадкоємця 4 черги. Однак при подачі заяви у нього було відсутнє свідоцтво про смерть спадкодавця. Після закінчення шестимісячного строку свідоцтво про смерть було надане, та нотаріус з’ясував, що виникла помилка в даті смерті спадкодавця. Після внесення змін у Спадковий реєстр було встановлено, що в іншій нотаріальній конторі була відкрита спадкова справа щодо майна цього померлого та на наступний день після закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини видане свідоцтво про право на спадщину спадкоємцю 5 черги. У зв’язку з цією ситуацією виникає ряд питань: чи має право нотаріус заводити спадкову справу без надання свідоцтва про смерть спадкодавця? що робити нотаріусу у випадку, якщо у спадкоємця відсутнє свідоцтво про смерть, але він бажає подати заяву про прийняття спадщини? яким чином нотаріус має впевнитись, що спадкова справа не була заведена іншим нотаріуcом? що робити, якщо після внесення виправлень у дані про особу спадкодавця або час його смерті буде встановлено, що спадкова справа заведена іншим нотаріусом? Хто повинен вести провадження по спадковій справі: нотаріус, який перший відкрив спадкову справу, але зробив помилку у відомостях про померлого, або нотаріус, який відкрив другу спадкову справу і правильно зазначив усі реквізити в Спадковому реєстрі? чи не були порушені нотаріусом, який видав свідоцтво про право на спадщину, порядок та строки видачі свідоцтва про право на спадщину? чи можна внести зміни у видане свідоцтво про право на спадщину на підставі ст. 1300 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України)?

 • 30 Грудня 2011

  Для видачі свідоцтва про право на спадщину на акції нотаріусом був надісланий відповідний запит до зберігача для надання виписки з рахунку в цінних паперах, однак зберігач відмовив нотаріусу у видачі виписки, а надіслав інформацію щодо кількості та номінальної вартості акцій, що належали померлому. Чи має право нотаріус видати свідоцтво про право на спадщину на акції на підставі цієї інформації? Чи має право нотаріус видати свідоцтво про право на спадщину на підставі сертифікату акцій?

1234